دستگاه برش لیزر » جوهر دستگاه چاپ بنر و مشخصات آن

جوهر دستگاه چاپ بنر و مشخصات آن

دستگاه برش لیزر » جوهر دستگاه چاپ بنر و مشخصات آن

جوهر دستگاه چاپ بنر و مشخصات آن

توسط davood

نکاتی در مورد خرید جوهر دستگاه چاپ بنر

اگر بخواهیم که یکی از حساس‌ترین فرایندها و وظایف اپراتورها و دارندگان دستگاههای چاپ بنر معرفی کنیم، بدون شک خرید جوهر دستگاه چاپ بنر در صدر این فهرست قرار می‌گیرد. این موضوع دلایل متعددی دارد که دو دلیل بزرگ آن، وابستگی کیفیت نهایی چاپ به نوع جوهر و همچنین اهمیت برند تولید کننده جوهر در فرآیند خرید است. هرچه یک خریدار در انجام این دو مورد دقت بیشتری داشته باشد، محصول خریداری شده بالاترین سازگاری را با دستگاه داشته و کمک می‌کند که انجام پروژه‌ها به کمک این دستگاه‌ها بهتر انجام گیرد.

جنس جوهر دستگاه چاپ بنر

به این موارد توجه کنید: جوهر سالونت مخصوص هد توشیبا، جوهر اکوسالونت مخصوص هد اپسون، جوهر یووی مخصوص هد ریکو، جوهر سالونت مخصوص هد کونیکا. این تنها چند مورد بسیار ساده و ابتدایی از جوهرهای چاپ بنر عرضه شده در بازار هستند که به نوعی تنوع جوهرها را به رخ می‌کشند. پس اگر صاحب یک کارگاه بسته خرید جوهر چاپ بنر برای دستگاه خود داشته باشد، باید تمامی ذکر خود را به این مسئله معطوف کند که جنس جوهر با هد دستگاه کارگاه مطابقت داشته باشد. این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که جنس جوهر در کیفیت نهایی چاپ و همچنین بر طول عمر نازل و هد دستگاه تأثیر گذار است.

برند تولید کننده جوهر

در بند قبل تنها به چند مورد جوهر از جنس‌های مختلف برای استفاده در هد دستگاه‌های مختلف اشاره کردیم. حال تصور کنید که هر کدام از این جوهرها توسط برندهایی مانند سان کالر، های کالر، فول کالر، لیمای یا تویو تولید شوند. جالب است بدانید که تولیدکنندگان برای هر کدام از محصولات خود به این نکته اشاره می‌کنند که جوهر مورد نظر برای چه دستگاه‌هایی مناسب است. مثلاً شرکت اپسون به کاربران خود توصیه می‌کند که جوهرهای فول کالر برای هد اپسون DX5, DX7 مناسب است و به همین راحتی توصیه‌هایی تاثیرگذار و مهم در مورد خرید جوهر چاپ بنر ارائه می‌دهد. فقط لازم است که در این مورد به توصیه تولیدکنندگان دستگاه‌ها توجه کنید.

جوهر چاپ بنر

دستگاه چاپ بنر

 نگهداری از دستگاه چاپ بنر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حتی بهترین نوع از دستگاه چاپ بنر نیز در صورتی که رسیدگی های لازم برای نگهداری از آن صورت نپذیرد. گذشت زمان باعث دچار مشکلات زیادی خواهد شد. مشکلاتی که حتی باعث قطع شدن روند چاپ خواهد شد. یکی از نکات بسیار مهم که باید به صورت جدی مورد توجه چاپخانه داران قرار گیرد، خرید جوهر دستگاه چاپ است.

خریداری جوهر و دقت در حین خرید جوهر دستگاه چاپ بنر حیاتی است .چرا که رابطه مستقیمی با نحوه عملکرد و میزان عمر دستگاه چاپ بنر و نوع مرکب مصرفی وجود خواهد داشت. همچنین بسیاری مواقع مشتری فقط به قیمت جوهر دقت میکند غافل از اینکه قیمت پایین تر با توجه به کیفیت پایین تر خواهد بود در واقع همیشه جوهر های بسیار ارزان مشکلات عدیده ایی ایجاد خواهند کرد.

علاوه بر این ، جوهر بی کیفیت به دستگاه چاپ بنر آسیب وارد می کند .و باعث بروز مشکلات و خسارات و هزینه های زیاد برای دستگاه چاپ خواهد آمد.

اهمیت جوهر دستگاه چاپ بنر

مهمترین عامل در کارکرد راحت و بدون ایراد دستگاه بنر جوهر دستگاه چاپ میباشد. بهترین راهکار برای داشتن چاپ عالی و بدون مشکل استفاده از جوهر های با کیفیت و بدون ایراد و دارای عمر مفیربالا خواهد بوددر واقع توصیه همیشگی سیمای شهر این است که با خرید جوهر ارزان تر ، دستگاه خود را دچار مشکل نکنید.

این نوع جوهر ها باعث خرابی و گرفتگی هد شده و کل سیستم دستگاه بنر را به هم می ریزد.

راه حل، خرید از شرکت های معتبر و برندهای معروف ارائه دهنده جوهر در ایران است. با این کار از شرکتی خرید کرده اید که پاسخگوی مشکلات به وجود آمده خواهد بود و دارای سرویس و خدمات برای محصولات خود باشد.مجتمع سیمای شهر با داشتن سابقه ۱۵ ساله و یکی از قدیمی ترین مراکز عرضه و فروش جوهر دستگاه چاپ بنر در ایران میباشد.

انواع جوهر دستگاه چاپ بنر شامل موارد زیر است :

جوهر هد کونیکا

جوهر هد سیکو ژاپن

جوهر اکوسالونت برای هد های اپسون DX4 , DX5 , DX7 , DX8

جوهر مخصوص هد اسپکترا پولاریس

جوهر برای هدهای یووی اپسون و ریکو ژاپن

جوهر مخصوص هدهای زار انگلستان

 

برای خرید جوهر باکیفیت دستگاه

میتوانید به صورت تلفنی با کارشناسان سیمای شهر تماس گرفته و میزان جوهر درخواستی خود را اعلام دارید.

همچنین برای بهره مندی از مشاوره رایگان با کارشناسان سیمای شهر می توانید فرم فرم ثبت سفارش استفاده کنید.

جوهر کونیکا

جوهرها در دستگاه‌های چاپ بنر نقش مهمی برعهده دارند و همین موضوع باعث شده است که برای هر دستگاه، شاهد استفاده از یک جوهر خاص باشیم که در این مطلب به طور ویژه به جوهر کونیکا خواهیم پرداخت. این جوهرها به شکلی طراحی و ساخته شده‌اند که برای دستگاه‌های کونیکا بیشترین کاربرد را دارند و متناسب با کارایی آنها آماده شده‌اند. دستگاه‌های چاپ بنر کونیکا در مدل‌های مختلفی هستند و در هر کدام از این مدل‌ها، مدل هد و کارایی آن متفاوت است. بنابراین یک جوهر کونیکا می‌تواند تأثیر چشمگیری بر عملکرد آن داشته باشد و تنها در مورد یک دستگاه به کار گرفته شود.

کلیاتی در مورد جوهر هد کونیکا

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مرکب و جوهرهای مخصوص هد کونیکا بحث کنیم، دستگاه چاپ بنر با هد کونیکا ۵۱۲ ژاپن سری Z, و سری E و دستگاه بنر با هد کونیکا ۵۱۲ آی ژاپن در مدلهای I8, I7 چند مدل معمولی از این دستگاه‌ها هستند که در بازار ایران کاربرد وسیعی دارد. هر کدام از این دستگاه‌ها دارای هدهای مخصوص خود هستند که عملکرد آنها با سایر دستگاه‌ها متفاوت است. بنابراین می‌بینیم که هر شرکت برای فروش جوهر کونیکا و عرضه آن در بازار به اسم دستگاه چاپ بنر کونیکا اشاره می‌کند و مشخص می‌کند که این محصول برای چه دستگاهی مناسب است.

جوهرهای مخصوص دستگاه کونیکا همانند سایر جوهرهای دستگاه چاپ بنر هستند و آنها نیز در مدل‌های مختلفی مانند جوهر اکوسالونت و جوهر سالونت تولید می‌شوند. پس مسئله انتخاب جوهر برای هد دستگاه کونیکا فقط به بحث مدل دستگاه و برند آن محدود نمی‌شود و لازم است که مسائلی مانند مدل و نوع جوهر نیز در نظر گرفته شود. جوهر دستگاه بنر کونیکا یکی از محصولات عرضه شده در فروشگاه سیمای شهر است که برای استفاده در تمامی هدهای دستگاههای کونیکا قابل استفاده است و می‌تواند بالاترین کیفیت ممکن را با استفاده از این دستگاه‌ها به وجود بیاورد. البته مسائل دیگری مانند بحث قیمت گذاری و بودجه نیز در این انتخاب تأثیر گذار هستند.

دریافت لیست قیمت انواع جوهر و مرکب